İspanya’da 10 yaşında çocuk doğum yaptı

İspanya’da 10 yaşında çocuk doğum yaptı

İspanya’nın güneyindeki Jerez kentinde Rumen bir kız çocuğu sağlıklı bir şekilde doğum yaptı. Doğum yapan kızın annesi bunun ülkesinde “rutin” bir şey olduğunu söyledi.

(Metin Güneş / CNN TÜRK / Londra) –
Yetkililer şimdi bebeğin bakımı ve sorumluluğunun kıza ve ailesine bırakılıp bırakılmayacağına dair karar verme aşamasında.  

Endülüs bölgesinin sosyal işlerden sorumlu bakanı Micaela Navarro konuyla ilgili açıklamasında bebeğin geçtiğimiz hafta Jerez de la Frontera kentinde dünyaya geldiğini söyledi.

Navarro, gazetecilere bebeğin babasının da küçük bir çocuk olduğunu ve hem babanın hem de annenin sağlıklarının yerinde olduğunu belirtti.

Bebeğin cinisyeti gibi ayrıntılar konusunda da ise bilgi verilmedi.

İspanya gazeteleri annenin Romanya kökenli olduğunu yazdı.

Günlük Diario de Jerez gazetesi kızın yattığı hastane çalışanlarına dayandırdığı haberinde kızın annesinin ülkesine böyle küçük yaşta doğum yapmanın yaygın olduğunu söylediğini yazdı.

Anne hastane personeline küçük kızın erkek arkadaşıyla birlikte yaşadığını da söyledi.

Gazete doğum sırasında hiç bir komplikasyon meydana gelmediğini, kızın sezeryan istemediğini ve yoğun bakıma girmeye gerek duyulmadığını da belirtti.

Tıp uzmanları halen büyümekte oldukları içiğn küçük kızların hamileliklerinin daha fazla risk taşıdığını belirtiyorlar.

Araşatımalar onlu yaşlardaki kızların prematüre bebek doğurma riskinin daha fazla olduğunu ve bebeklerin de bir yaşından önce ölme tehlikesinin yüksek olduğunu gösteriyor. 

3 Kasım Çarşamba 2010  ~ Yaşam


Yaşam    Kategorisindeki Diğer Haberler


POPÜLER ARAMALAR

su gibi adayları,aziz yıldırım serveti,peşinatsız taksitle araba,EMİNE ERDOĞAN İLETİŞİM,emir preldzic sevgilisi,geleceğin meslekleri 2011,Www gidatarim com,tansiyon neden düşer,www farkliulkuculuk com,emine ülker tarhan kimdir,hava durumu 1 aylık,yeni açılan üniversiteler 2011,metok,sümeyye erdoğan kaç yaşında,berk oktay öldümü,seçim kağıtları,mayk taysın boks maçları,koç lisesi taban puanı 2010,tansiyonu ne dengeler,erhan mete kimdir yüzbaşı ersan kazaz,ankarada bugun kaç saat yagmur yagacak,aslı altaylar frikikleri youtube,aslı altaylar frikikleri youtube,İzzet kiremitçi kazası,Arif doan en son haberler,5eylül ntv yayın akışı,rokettube com,اشلاثقمثق,yasin kilicdere@omegacozum com,azginvideo com azginvideo com,kiloyu vermek kadar korumakta önemli ! pınar,azgnvideo net,volkanı kadroya almadım çünkü en son spor haberleri acunn,yasin kilicdere@omegacozum com,21 ağustos olay tv yayınları,azginvideo com azginvideo com,abdurrahman önül evlimi,metin şentürkün hayatı,ankarada son dakika intihar haberleri,keçeden neler yapabilirim,ilyas salman öldümü,cubuk kuruçay köyü traktör kazası,sevgi aslan cinayeti çözüldü,tsk silahları